Přeskočit na obsah

Vičické vinařství Mikulášek


Za rodinným vinařstvím v nenápadné obci Vičice stojí Alois, Robert a Jakub Mikuláškovi – táta a dva synové. Všechno začalo v roce 2012, který nám všem obrátil životy vzhůru nohama. Z Karlových Varů jsme odešli na venkov, na poklidné místo u Ohře, které nám okamžitě přirostlo k srdci. A pustili se do pěstování vinné révy. Život s touhle rostlinkou nás každý den učí něco nového, posouvá dál a dál, ukazuje nám, jak důležitá je trpělivost a pokora. Neměnili bychom. Za nic na světě.

Vinná réva se v okolí Vičic pěstovala dle historických záznamů už od roku 1285. Jedná se o vinařskou oblast Čechy, podoblast litoměřickou, vinařskou obec Březno, viniční trať Zámeckou. Vsadili jsme na kvalitní odrůdy, které se hodí do našich poloh: Např. Hibernal, Sevar nebo Solaris. Od samého začátku se snažíme o výrobu vína s maximálním respektem k přírodě, bez použití zbytečné chemie. Zelené práce včetně řezu a sběru hroznů provádíme ručně, se škůdci nám pomáhá dravý roztoč jménem Thyplodromus Pyri. Věříme, že jsme zvolili správnou cestu, která se odráží i na kvalitě našich vín.

Každou sezónu tradičně zahajujeme poctivým burčákem, na který se už dlouho dopředu těšíme jak malí kluci. Jestli to máte stejně, mrkněte se, kdy a kam si pro něj můžete přijít.

Webové stránky vinařství: www.vinarstvi-mikulasek.cz